Kancelářský balík OpenOffice.org/LibreOffice

Svobodný kancelářský balík OpenOffice.org a z něj vycházející LibreOffice má několik skvělých výhod. Upozorníme vás alespoň na ty klíčové.LibreOffice je legální software

Legální software

Kancelářský balík OpenOffice.org/LibreOffice je vždy legální. Můžete ho používat ve škole, doma, ve firmě, na stolním počítači, na notebooku. Nemusíte kupovat licence pro různé počítače, stačí vám jeden instalační balík pro všechny. Pořízení a používání kancelářského balíku je za všech okolností v souladu se zákonem.

Různé operační systémy

Multiplatformní software funguje na různých operačních systémech včetně MS Windows, Linux (Ubuntu, openSUSE, Debian GNU/Linux a dalších) a Mc OS X.

Pořizovací cena

Oba balíky, OpenOffice.org nebo LibreOffice, získáte zdarma, a to včetně budoucích verzí. Jedná se o plné verze, které nejsou nijak omezeny.

Otevřený vývoj

Díky otevřenému vývoji lze snadno zjistit, jaké nové funkce se připravují, kdo na nich pracuje a kdy budou k dispozici. Máte-li prostředky či schopnosti, můžete vývoj ovlivnit.LibreOffice - možnosti ukládání dokumentů

Mnoho jazyků

OpenOffice.org i LibreOffice má české prostředí, českou nápovědu a kontroluje překlepy také pro češtinu. Stejná podpora existuje pro desítky dalších jazyků od „velkých“ až po „malé“ či exotické.

Různé formáty dokumentů

Můžete číst a ukládat dokumenty ve formátu doc, xls, ppt, html, rtf a další. Exportovat lze do formátu PDF, a to stisknutím jediného tlačítka.LibreOffice - správce rozšíření

Nezávislost na výrobci

Dokumenty můžete ukládat ve formátu OpenDocument Format, jehož struktura je odborné veřejnosti známá. Díky tomu můžete své dokumenty zpracovávat také v jiných programech a přečtete je kdykoliv v budoucnu. Nejste závislí pouze na jednom programu nebo jeho výrobci.

Rozšiřitelnost

Software lze snadno doplňovat o nové funkce pomocí rozšíření. Můžete si tak doinstalovat pokročilé typografické funkce, zobrazení záložek v dokumentu nebo pracovat s Dokumenty Google. Tato rozšíření lze vytvářet na zakázku.

Nabídka školení LibreOffice